Majowe najdroższe domeny internetowe

W maju nie brakowało ciekawych transakcji na rynku domen internetowych. Właściciela zmieniły takie adresy jak: lawyer.pl, skyfly.pl czy aukcje.org. Za 20 najdroższych domen zapłacono łącznie 133 473. Największą kwotę udało się uzyskać właścicielowi adresu garnki.pl.

Wspomniana domena została sprzedana za kwotę 12650 euro(około 53 000 zł). Transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem międzynarodowej platformy handlu domenami sedo.com. Po wpisaniu adresu w przeglądarce użytkownika wita oferta garnków ze sklepu Prezenty.pl. Druga w zestawieniu domena szukaj.com również znalazła nabywcę na witrynie sedo.com. Nowy właściciel wyłożył kwotę 4000 dol (około 12 600 zł). Pod domeną funkcjonuje obecnie wyszukiwarka. Ostatnie miejsce podium przypadło sprzedaży dwuliterówki cg.pl za kwotę 10110 zł. Adres nie znalazł jeszcze wykorzystania w sieci.

ceny domen internetowych

Za pierwszą trójką zestawienia znalazła się sprzedaż domeny mat.pl. Strony transakcji uzgodniły cenę na poziomie 9 600 zł. Nowy właściciel domeny businessclass.pl zgodził się zapłacić 6 240 zł. Adres został przekierowany na serwis w szwedzkiej domenie Businessclass.se. Domena lupiez.pl została sprzedana za kwotę 3 440 zł. Pod adresem na tą chwilę wyświetlają się linki reklamowe. Podobnie rzecz się ma z domeną maliny.pl, która znalazła nabywcę za kwotę 1 750 zł. Nie wykorzystany do tej pory jest również adres aukcje.org sprzedany za cenę 1 500 zł. Zestawienie 20 najdroższych domen maja zamyka sprzedaż adresy taniestrony.pl. Strony transakcji uzgodniły cenę na poziomie 1100 zł.

Warto wspomnieć, że wedłu serwisu Cenydomen.pl w maju miała miejsce sprzedaż domeny grydladzieci.pl za cenę 156 000 zł. Redakcji MamBiznes.pl nie udało się jednak potwierdzić tej kwoty dlatego nie uwzględniliśmy w zestawieniu.