KNF zawiesza obrót akcjami trzech spółek giełdowych

Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła się do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych o zawieszenie obrotu akcjami trzech spółek: Alterco SA, Clean & Carbon Energy SA oraz Kerdos Group SA – poinformowała KNF we wtorek w komunikacie.

Powodem jest, jak głosi komunikat, „nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości raportów okresowych za III kwartał 2015 r. w terminie określonym przepisami prawa”.

KNF, jak wynika z komunikatu, zażądała zawieszenia obrotu Alterco SA z siedzibą w Warszawie do 17 grudnia 2015 r., Clean & Carbon Energy SA z siedzibą w Koszewku do 23 listopada br., a Kerdos Group SA z siedzibą w Warszawie do 30 listopada br.

Grupa Alterco to inwestor, działający w branży nieruchomości. Clean & Carbon Energy to dawna firma Karen SA, handlująca komputerami. Dziś CCE działa przede wszystkim w branży górniczej.

Kerdos Group SA jest, według informacji przekazanej przez samą spółkę, „dostawcą wyrobów higieny dziecięcej i kobiecej, dystrybutorem artykułów chemii gospodarstwa domowego oraz produktów kosmetycznych”. W ubiegłym tygodniu zarząd Kerdos Group poinformował, że złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. (PAP)